Kontracepcija

Yasmin I antibiotik

idalea

Postovani danas sam dobila dalacin kremu zbog iscjetka..trenutno sam na 4 tableti yasmina...da li utjece na zastitu...I ako da koliko dugo...hvala vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dalacin nema utjecaja na kontracepcijsku učinkovitost.

idalea

Hvala vam..citala sam da je to antibiotik klidamicin...kaze doktorica da nema utjecaja ali ja se uvijek nekako bojim

Ivo Balenović, dr. med.

Antibiotici mogu smanjiti učinkovitost na način da izazovu proljev zbog čega se kontracepcijska tableta ne apsorbira u cijelosti. Kod dalacin kreme ne postoji niti ta mogućnost.