Kontracepcija

yasmin tablete

lukaluk

Interesiralo bi me kako to utjeće na moje daljne pijenje te koliko se povećava mogućnost trudnoće?
To ako sam zaboravila popiti 12. dan te je popila dan poslije 2 tablete te imala spolni odnos taj isti dan.
Te dali do kraja ciklusa da koristim dodatnu zaštitu ili ne?
hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Tablete pijte dalje normalno, a slijedeća dva tjedna koristite i dodatnu zaštitu. Naravno da se mogućnost trudnoće povećava ako zaboravite tabletu, inače ih se ne bi trebalo piti svaki dan. Međutim, mislim da su vam šanse za trudnoću male.