Kontracepcija

Zaboravljena pilula

Buba55

Poštovani,
ispričavam se ako već postoji slična tema ali nisam našla ništa vezano za moju situaciju.

Naime, u subotu sam zaboravila popiti 17.pilulu(lindynette20) te sam tu večer, točnije iza ponoći imala odnos te je dečko ejakulirao u mene. Slijedeće jutro u nedjelju, kada sam kao i inače išla popiti pilulu, shvatila sam da sam u subotu zaboravila popiti te sam odmah popila dvije. Obzirom da sam baš taj dan kada sam imala odnos zaboravila popiti pilulu ne znam kolika je vjerojatnost trudnoće i mogu li još išta učiniti. Nisam htjela uzimati još i hitnu kontracepciju u nedjelju jer sam već popila dvije pilule.. Što mi je činiti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće je samo teoretska. Ipak nastavite s idućom kutijom tableta nakon 21. tablete, bez 7-dnevne pauze. U tom slučaju ne postoji niti teoretska šansa.

Buba55

Hvala vam poštovani na odgovoru! Samo me još zanima, trebam li za to vrijeme koristiti dodatnu zaštitu?

Ivo Balenović, dr. med.

Sa 100% sigurnost koristite je idućih 7 dana.

mariii48

Poštovani pijem Daylette već 5 meseci, juče mi se desilo da nisam sigurna da li sam popila 3. pilulu iz blistera, nakon što sam je izvadila. Zanima me da li mogu normalno da nastavim da pijem i da li je moguca trudnoća ako u toku nedelje budem imala odnose ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Za svaki slučaj tijekom idućih tjedan dana koristite dodatnu kontracepciju.

wifey123

Poštovani,

uzimam Qlairu i jučer sam zaboravila popiti tabletu.
Radi se o 7. tableti u pakiranju.
Tabletu inače uzimam u 20:30, ali sam ovu uzela jutro nakon, između 08:30 i 09:00, dakle kasnim taman malo preko 12h.
U uputi u lijeku piše da se javim liječniku ako sam propustila tabletu s uzimanjem kasnim više od 12h, tableta je iz radoblja cikljusa 1. - 9. dan i imala sam spolne odnose unutar 7 dana prije zaboravljene tablete.
Što mi je činiti i trebam li se brinuti?

Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Kontracepcijska učinkovitost nije se smanjila. Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta.