Kontracepcija

Zaboravljena prva tableta

cebixd

Dobar dan. Imam jednu situaciju pa bi me zanimalo vaše stručno misljenje. Ovako...
Djevojka pije tablete Lindynette već 16mj.

Djevojka je u srijedu (30.12.) popila zadnju tabletu nakon 21 dan. U nedjelju (3.1) je dobila menstruaciju. Četvrtak (7.1) je trebala krenuti s novim pakiranjem (pije ju u 12h) ali ju je zaboravila.
I te večeri smo imali odnos s ejakulacijom. Tek drugi dan u petak (8.1) oko 12-13h skužila je da nije popila (prošlo je 24h od zaboravljene prve tablete) i popila je odma dvije, ovu od četvrtka (prvu) i za petak i normalno nastavila piti dalje.
Dali postoji kakva šansa za trudnoću? I kako dalje postupiti? Hvala i lp!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, šansa da bi zbog jedne propuštene tablete došlo do ovulacije (i oplodnje) je samo teoretska, gotovo ravna nuli. Neka nastavi s redovitim uzimanjem tableta. Ipak, tijekom idućih deset dana koristite dodatnu zaštitu.