Kontracepcija

Zahvat na venama, tromboza i pilule

Elyari

Postovani,

Pijem kontracepcijske pilule Adrienne cca 2 godine. Prije tjedan dana (11.2.) isla sam na zahvat na venama i odmah nakon zahvata sam dobila injekciju niskomolekularnog heparina. Nakon 6 dana (17.2.) od zahvata na kontroli je uocen maleni tromb u veni, 3 cm od duboke vene. Dobila sam 2 injekcije niskomolekularnog heparina, sutra trebam dobiti i treću i dobiti cu i tablete koje moram piti tjedan dana. Pitala sam doktora danas (18.2.) smijem li piti pilule, rekao je da bi bilo bolje da ih prestanem piti.
Međutim, problem je sto sam jucer (17.2.) imala odnos s deckom i svrsio je u mene. Koliko je sigurno da prestanem piti pilule od sutra? Trenutno sam na 6. hormonalnoj tableti.
Nazalost, ne mogu pitati ni svog ginekologa, a ni doktoricu opce prakse jer im je prosla smjena, zato pitam ovdje.

Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete prestati s pilulama. Da se pokrene ovulacija potrebno je desetak dana, a životni vijek spermatozoida je oko 72 sata.