Neplodnost

anovulacijski ciklus

powermax

Postovani.
Neznam da li ovo moje pitanje potpuno spada u ovu temu al eto...
Imam jedan problemcic. Naime, rodila sam ima 3 godine, kako sam dojila ,menstruaciju sam dobila tek
nakon 10 mj.(tj. kada sam prestala dojit).
Sve te moje menstruacije od nakon poroda pa do danas nisu pracene nikakvim napetostima u grudima,
bolovima, kod mene potpuno izostaje pms,sto nije bio slucaj prije prve trudnoce.
Ja sam to ginekologu vec jednom spomenula al on je rekao da to nije nista, al kako ja vec 3,4 mjeseca
pokusavam ostati trudnai i citajuci po internetu, po forumima , zakljucila sam da se u mene
najvjerojatnije radi o anovulacijskim ciklusima.
Ciklus mi traje od 27, 29 dana, al ovaj mjesec evo 25 dana.
I moram naglasit da imam problema sa hipertireozom, zadnje sam pila Atirazol dva mjeseca( 9. i 10.
mj.2008.), sad su mi nalazi ok, u dozvoljenim vrijednostima.
Koristila sam Lh trakice prezadnji ciklus, pokazale su u 15. danu da se lh povecao, al od trudnoce
nista.
Idem na redovite ginekoloske preglede, sve je uvijek ok, jajnici ok (bar doktor tako kaze), prvi put
ostala bez problema trudna.
Sto Vi mislite? Postoji li ikakva mogucnost da imam normalne ovulacije al sa izostankom svih promjena koje mi zene osjecamo kada "ona" ima doci ili se pak radi o anovulacijskim ciklusima?
Unaprijed zahvaljujem.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Obzirom da su LH trakice pokazale ovulaciju ipak bih rekla da ih imate, barem povremeno. Hipertireoza je sigurno smetala dok su vam vrijednosti hormona bile povišene, sad je vjerojatno u redu. Nadam se da ste mi pročitali kolika je šansa da zatrudnite od jednog odnosa u ovom članku http://www.cybermed.hr/index.php/...pularni_clanci/lijecenje_neplodnosti.
Vjerujem da bi bilo pametno da odete na jednu folikulometriju, da se vidi kad su i kakve ovulacije.

powermax

Hvala Vam puno na odgovoru.
A kako komentirate to da moje menstruacije nisu pracene nikakvim napetostima u grudima,bolovima, potpuno bez pms, sto je gotovo u pravilu ( kako sam procitala ) znak anovulacijskih ciklusa.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

To bi bilo prilično nepouzdano dijagnosticiranje anovulacijskih ciklusa happy. Više naime vjerujem LH trakicama, one su ipak objektivnije. A najviše bih vjerovala svojim očima na folikulometriji. Simptomi su važni, ali nepouzdani, zato nemojte na osnovu njih donositi nikakva definitivne zaključke.

powermax

Hvala Vam puno.
Veliki pozdrav.