Neplodnost

PCOS,Klomifen,utorgesteron

andjela_sa

Postovana doktorice molim Vas za savjet.Na kojekavim sam terapijama vec godinama(Provera,endometril,dabroston,Cyclo proginova) uz koje imam redovno ciklus na 28 dana ali bez njih nista.Od endokrinologa sam dobila Siofor 2x850mg koji mi i nije bas pomogao(mena spontane menstruacije niti su se jajnici imalo ocistili,ali pijem ga i dalje).Da skratim,odlucila sam se za stimulaciju ovulacije i terapija je sledeca:5 dana od 2dc 2x1/2 Klomifena a od 15-25 dana utrogesteron(i Siofor).Zanima me kolike su sanse za zacece?Prva folikulometrija mi je za par dana odnosno 9dc i zanima me koliki bi folikul trebao biti?
Unaprijed hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Sve ovisi o tome kako ćete reagirati na Klomifen - koliko će biti folikula i kakva će biti sluznica maternice. Ako bude bar jedan folikul a sluznica preko 8 mm na dan ovulacije, šansa za trudnoću po jednom pokušaju vam je 20-tak posto, što nije malo. Siofor pijte i dalje, sve do trudnoće. Mada vi to ne vidite, on vam jako pomaže.