Neplodnost

Spermiogram

MOLIMVASPOMOC

Muz je danas dobio rezultat spermiograma. Ne pise dijagnoza i vjerojatno tek treba napravit termin kod doktora. Rezultat je na njemackom pa koliko sam znala dobro prevesti zanima me kako vam izgleda sve to. Jer izludit cu do susreta sa urologom.
Volumen 2,0
Viskoznost -niska
Ph 7,4
Vital (zivih) 80%
Br spermia u ejakilatu 79,33 Mio/ml
Ukupan broj 158,66 Mio/ml

Pokretljivost,:
Brzi 27%
Nepokretni 5%
Immotil 68%

Morfologija:
Normalni 9%
Deformorane glave 60%
Deformranog sredianjeg djela 11%
Deformiranog repa 20%

Apstinecija 4dana
Nakaz predan nakon 30 min kako su rekli da je u redu da donese uzorak...
Hvala vam punpuod srca i srdačan pozdrav!

Martina Bračun, dr. med.

Poštovana,
nalaz spermiograma je zadovoljavajući. Koncentracija i morfologija spermija su uredni, a blago je snižen udio progresivno pokretnih spermija, iznosi 27% (normala je >32%). U svakom slučaju, s takvim nalazom spermiograma moguće je ostvariti spontanu trudnoću.