Pretilost

bmi

black_marina

dali bmi formula vrijedi za osobe mlađe od 18 godina hvala!!!!!!!!

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

Formula za izračunavanje BMI (ITM=indeks tjelesne mase) je univerzalna i glasi težina u kilogramima podijeljena sa kvadratom visine izražene u metrima međutim za osobe mlađe od 18 godina su referentni rasponi nešto drugačiji. Dakle normalna uhranjenost za određenu dob i spol nije uvijek ista u BMI jedinicama već ju je potrebno očitati iz posebnih, za to pripremljenih tablica.
Ukoliko imaš konkretne podatke koje te zanimaju javi nam pa ćemo provjeriti