Pretilost

debljanje

minky

Poštovani,
ne znam je li ovo pravo mjesto za moje pitanje, ali ipak...
Imam 26 godina, 158 cm, 70 kg. Pijem kontracepcijske pilule Logest već 5 godina. Uvijek sam bila nešto jača i moja se težina kretala oko 62 kg. Ovih ostalih 8 kg dobila sam u posljednjih godinu dana, a ne jedem više nego inače. Posljednja 2 mjeseca svaki dan vozim sobni bicikl najmanje 25 minuta. Budući da radim u školi, ujutro jedem ono što je na jelovniku (uglavnom kuhana hrana), ručam normalno, ali manje porcije, a navečer pojedem voće ili eventualno musli s mlijekom. No, uopće ne mršavim, štoviše, ponekad kad se oblačim, imam osjećaj da sam se još udebljala.

Moje pitanje: Može li razlog debljanja/nemršavljenja biti zdravstveni? Što radim pogrešno?

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

Može (iako najčešće ipak nije). Svakako bi trebalo napraviti hormone štitnjače a ako su oni uredni eventualno i daljnju obradu. Do tada nastavite sa smanjenim unosom kalorija i redovitom tjelesnom aktivnošću