Pretilost

dijeta za mršave?

tanya16

srdačan pozdrav!
ne znam spada li moje pitanje u ovu grupu, ali nisam znala gdje drugdje da ga pošaljem.
Naime, moja je prijateljica doživjela velik stres prije nekoliko mjeseci, i počela brzo topiti kilograme, i gubiti apetit.
otada je izgubila menstruaciju, i sad trenutno teži 60kg a visoka je 1.80cm.
liječnica opće prakse, i ginekologinja su joj savjetovale da što prije "vrati" kilograme, ali uz gubitak apetita, to nije tako jednostavno. kojim bi se namirnicama ona mogla brzo udebljati? slatkiši, kruh, grickalice nisu preporučljivi jer nisu zdravi?
Unaprijed zahvalne..

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

ITM (indeks tjelesne mase) Vaše prijateljice je granično nizak a navodite i da je izgubila menstruaciju, da joj je apetit i dalje slab i da kilograme jednostavno topi. Ne znam koliko je stres bio jak ali nekoliko mjeseci moralo je biti dovoljno da se oporavi i prihvati novu situaciju zato on ne bi smio biti uzrokom svega što navodite.
Grickalice, slatkiši i kruh nisu rješenje već mislim da bi bilo vrijeme da se Vaša prijateljica obrati u najbliži centar za poremećaje u prehrani i tamo potraži pomoć stručnjaka.