Pretilost

pretilost 168/87

inna74

do prije 2 godine imala sam na 168 cm oko 63 kg i u od tada je sve počelo ići u plus kg...nedavno sam bila na 2 manje operacije i sve nalaze koje sam radila su idealni nemam kolesterol,trigliceride tlak 120/80 ali meni debljina smeta...obzirom da u rujnu idem na iVF i očekujem koš koji kg u plus od hormaona molim vas da mi preporučite nešto za smanjenje ovog viška....
Radim noćne smjene pa tad i jedem dosta nažalost...postoje li neke tablete za smanjenje apetita

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

Za početak bi Vam preporučila da prestanete jesti noću, odnosno da rasporedite obroke tako da unos kalorija ne bude veći na račun prirode Vašeg posla. To bi trebalo dati lijepe rezultate i kroz polagan gubitak kilograma koji je jedini i pravilan dovesti Vas do optimalne težine.
Što se tiče tableta za smanjenje apetita, one postoje i zovu se Reductil. S obzirom na Vaš ITM (indeks tjelesne mase) koji je 31 kg/m2 kod Vas je indicirana primjena lijekova za liječenje debljine no ovisno o Vašim prehrambenim navikama i ostalim bolestima i/ili stanjima od kojih bolujete to može biti Reductil ili Xenical. Ukoliko ste inače zdravi i ne uzimate nikakve druge lijekove (navodite da Vam je tlak uredan, masnoće da nisu povišene) mogli biste uzimati Reductil koji Vam može propisati Vaš liječnik. Tijekom 3-6 mjeseci možete očekivati gubitak od 5-6 kg, naravno uz umjerenu prehranu (1300-1500 kcal/dan) i tjelesnu aktivnost (barem umjerena aktivnost 30 min./dan). Tijekom uzimanja Reductila potrebno je kontrolirati tlak i puls koji ne bi smjeli značajno porasti.