Pretilost

dojim bebu a zelim smrsati

Ilma

Postovani
Pre nego sam zatrudnela imala sam 70kg .Medjutim u trudnoci sam se ugojila 26 kg.Posle porodjaja sam ostala na 85 kg. I sada,posle 7.5 meseci nisam smrsala ni kilogram. Visoka sam 175 cm.Dojim bebu pa ne smem da se izlazem nekim posebnim dijetama . Molim vas dajte mi savet kako da smrsam a da pritom ne pokvarim bebinu ishranu.

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

Uvedite redovitu tjelesnu aktivnost 30-60 min/dan i malo smanjite obroke a svakako izbacite sokove, slatkiše i kolače. Sada dolazi doba godine kada će povrća i voća biti u izobilju, iskoristite to.

Ilma

Tako sam i dosad radila,puno voca i povrca,slatko sam izbegavala u potpunosti ali nista. Da li je moguce da je uzrok mleko koje sam dosta pila ili sto ?Da li postoji neki preparat koji bih smela koristiti?

Ilma

Zelela bih vas jos pitati da li je moja idealna tezina 70 kg (kao pre trudnoce)ili bi trebala jos mrsati

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

Vaša idealna težina za vidsinu od 175cm je 67kg (BMI=22) no sve do 76kg još ne spada u prekomjernu tjelesnu težinu tako da bi povratak na 70kg bio odličan.

Ilma

Aha dobro potrudicu se sto vise da dodjem do te kilaze,A da li postoji neki preparat koji bih smela koristiti

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

Bolje ne. Xenical je jedini lijek dostupan na tržištu. Iako nije vjerojatno da bi se izlučivao mlijekom njegova se primjena ipak ne preporučuje tijekom dojenja.

Ilma

U redu.A da li bi ste mi vi mogli napisati neku takvu dojiljsku dijetu da bih se mogla razgraniciti sa hranom .na primer sta da jedem za dorucak sta za rucak a sta za veceru...Posto ipak vi ste strucnajk i zelela bih ,ako je ikako moguce da dobijem taj savet od vas.Mogu ja da jedem voce i povrce nije to problem ali da li je to dovoljno za ishranu samo? a proteini ,ugljeno hidrati ,skrob?Molila bih vas za odgovor.I jos jedno pitanje... Da li je UN dijeta zdrava dijeta? da li bih se mogla podvrgnuti njoj?

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

Tijekom dojenja kalorijske potrebe su veće i preduvijet za kvalitetno dojenje je izmeđuostalog kvalitetna prehrana. Voće i povrće moraju biti zastupljeni ali nikako nisu dovoljni. Također nije dobro da unosite manje od 1800 kcal; što je dovoljno za laktaciju a istovremeno omogućava polagano mršvljenje. O samom izboru hrane možete pogledati i članke linkove kojih Vam dostavljam u nastavku
http://www.cybermed.hr/osvrti_i_clanci/popularni_clanci/prehrana_dojilja
http://www.zdravomrsavljenje.com.....php/clanak/prehrana-tijekom-dojenja

Ilma

Hvala vam puno,pokusacu i nadam se da cu uspeti.Obavesticu vas o rezultatima .