Pretilost

jabučni ocat

lilith

Imam 163 cm i 62 kg, htjela bih smršaviti 5 - maksimalno 7 kg. Koliko sam upućena, imam zadovoljavajući indeks tjelesne mase, ali bih htjela smršaviti samo zato da se ljepše osjećam, a i da se s vremenom višak kilograma koji imam ne poveća i ne počne mi raditi probleme. Ne planiram nikakvu dijetu, samo uravnoteženu prehranu, i počet ću sa tjelovježbom. Zanima me Vaše mišljenje o tome da uz sve to počnem konzumirati jabučni ocat (kapsule) i metabolic active ili nešto slično? Imaju li oni uopće učinka? Imam 21 godinu.
Unaprijed hvala!

Hrvoje Iveković, dr. med.

Vezano za jabučni ocat i metabolic active: do sada nema ozbiljijeg znanstvenog ispitivanja koje bi procjenilo učinkovitost ovih preparata u mršavljenju.
Uravnotežena prehrana i tjelovježba - DA!

Sretno i ustrajte!