Pretilost

kako smršaviti u kratkom vremenu?

ml22

ovako...visoka sam 160,62kg.jesam li pre debela i koja je moja idealna težina.makar komotno mogu nositi i minice i haljine ali nabijena sam malo i noge su mi jače (bedra)

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

Na gornjoj ste granici za žene (BMI=24) no niste predebeli. Ako bi gledali idealnu tjelesnu težinu za žene prema BMI to bi bilo 56kg. Dakle toj težini bi trebalo težiti no smršaviti u krakom roku je nemoguće (u svezi naslova pitanja) ako želimo da to bude zdravo i da se nova težina zadrži.

ml22

makar ja uopće ne izgledam debelo naprotiv,i lijepo mi stoje šosevi i haljine........
mislim daje bitnije kako se to rasporedi a ne kolko imaš kila jel neizgledaju svi isto sa istom kilažom

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

Trebali bi se onda početi baviti onim sportom ili ciljanim vježbama (može i u teretani) koji će Vam omogućiti oblikovanje tijela u željenom smjeru - ispraviti "loše" strane i još malo naglasiti dobre.