Pretilost

molim pomoć

sara

Štovani,

imam 30 godina,visoka 1.70 i teška oko 120 kg.
U zadnjih 3 mj uspjela sam smršaviti cca 8 kg uz promjenu prehrane (voće,povrće,malo mesa,riba i light mliječni proizvodi,3x tjedno nešto od malo bijelih ugljikohidrata)i vježbanje na orbitracku 30 minuta 4x tjedno.
Sada pokušavam vježbati svaki dan po 45-60 min ali sam počela koristiti svaki drugi dan l-carnitin i pyruvat prije vježbanja.
Lagano mi je povečan hormon TSH,šećer 7,2,trigliceridi i mokraćna kiselina 3x veća od normalnih vrijednosti.Pijem alopurinol 1dnevno i omegu 1000mg.
Sada me zanima dali da pokušam uzeti i xenical i dali se on koristi ako se ne jede masna hrana??Dali on "otapa"postojeće salo ili??
Dobila sam veliku volju (Želim zatrudniti,dosada nije bilo uspjeha a znam da je sa ovom težinom skoro pa nemoguće i nije zdravo)!
Neželim se dovesti u situaciju da moram "pod nož".
Endokrinolog mi je predložio prehranu od 1000-1200 kcal.Gdje naći prijedlog takve prehrane?
Uz to imam problema sa oticanjem gležnjeva sad kada je toplo,znam imati jaka probadanja u predjelu srca i znam da je ovo totalno nezdravo za mene a o fizičkom izgledu da ne govorimo.Želja mi je gubiti od4-5 kg mjesečno.
Zato Vas molim za savjet.
hvala unaprijed

Hrvoje Iveković, dr.med.

Draga Sara,

prvo mi dozvolite da Vas pohvalim za trud. Gubitak od 4 kg mjesečno je realan i ostvariv, i svakako je Xenical primjeren, bez obzira na to što ne jedete masnu hranu. Jelovnike i upute o lijeku možete dobiti na info lineu 0800-205-205
Lijek uzimajte tri mjeseca tijekm kojih se očekuje gubitak 10% kilaže odnosno 12 kg, odnosno 4 kg/mjesečno. Tada bi valjalo provjeriti biokemijske parametre koje se naveli (GUK,TSH, ac uricum, lipdogram)
Pozdrav i sretno!

Hrvoje Iveković, dr.med.

Korekcija: info line Xenical 0800-250-250