Pretilost

mršavljenje

pajan

Molim Vas ima li kakvih čajeva ili nešto sl što biste preporučili uzimati tijekom nekih dijeta??Što predlažete?? Zahvalna Doria

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

Čajeve ne bih preporučivala jer su to dijetetski pripravci. Jedini lijek prisutan na tržištu je Xenical i ako je nešto potrebno uvesti i ne postoje kontraindikacije preporučila bih njega.

pajan

U Vašem odgovoru na moje postavljeno pitanje, postoji li kakav čaj koji bi bilo dobro koristiti tijekom dijeta, piše da na tržištu postoji Xenical ako ne postoje neka ograničenja za njegovo korištenje. Čitajući o tom lijeku piše da se ne može uzimati ako postoji problem sa bubrezima i žući. Budući da sam ja operirala žuć i imam bubrežne kamence, navedeni lijek ne bi mogla uzimati pa Vas molim možete li preporučiti nešto drugo.

Unaprijed zahvalna

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

Operacija žući i bubrežni kamenci sami za sebe nisu kontraindikacije. Kontraindikacije su kolestaza (ne kolelitijaza) i kronični sindrom malapsorpcije koje Vi ne navodite pa bih Vam ipak preporučila Xenical.