Pretilost

Reductil

dubravka11

Poštovani!
Imam 58 godina i bolujem od kardiovaskularnih bolesti i diabetesa tipa 2. Visok sam 172 cm i težim 104 kg, zanima me dali ja sa obzirom na navedene bolesti smijem uzimati reductil kako bi smanjio tjelesnu težinu?
Unaprijed hvala, Miro

Hrvoje Iveković, dr. med.

Kod vas svakako postoji indikacija za farmakološko liječnje debljine. Ako je Vaš krvni tlak dobro kontroliran lijekovima (vrijednosti manje od 140/90 mmHg) ne postoji prepreka uzimanju Reductila. Valjalo bi započeti s dozom 10 mg ujutro, te nakon 14 dana provjeriti tlak i puls u mirovanju (ne bi smio biti višo od 10% pulsa prije uzimanja lijeka). Očekujte gubitak 5-10% tijekom 6 mjeseci uzmimanja - uz adekvatnu prehranu (cca 1500 kcal/dne) i fizičku tjelovježbu (30 min/dne)