Pretilost

Reduktil

majazg

Bok, zanima me koliko u prosjeku traje liječenje reduktilom? I što učiniti ako se počnu osječati neke nuspojave (je li ga dovoljno jednostavno prestati piti)? I da li se uz njega smije popiti neofen ili ketonal?
Hvala na odgovoru

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

Trajanje liječenja ovisi o odgovoru na lijek (uspjesima i eventualnim nuspojavama) a traje najčešće 6 mj. do 1 godinu. U slučaju pojave nuspojava potrebno se je konzultirati sa liječnikom koji je propisao Reductil. Naime ako su nuspojave blage a uspjesi zadovoljavajući možda neće biti potrebno niti prekinuti uzimanje lijeka. No ukoliko su nuspojave ozbiljne, uzimanje je potrebno odmah prekinuti (većina nuspojava po prestajanju uzimanja lijeka prestaje) a samo ponekad je potrebno i dodatno liječenje. Uz Reductil smijete uzeti neofen ili ketonal.