Pretilost

Trebam strucnu pomoc

Glory

Dobar dan!

Ovako, 17 mi je godina, kao mali bio sam jako debeo i tek prije godinu dana me je to pocelo muciti i stvarno sam si zatupio bio u glavu da moram smrsavit.
Izgladnjavao sam se, puno sam citao o ubrzanju metabolizma,o zdravoj prehrani i o svemu. Poceo sam se bavit vjezbama ( aerobnim recimo biciklizam) gdje ga prakticiram 2 puta na dan po 30 minuta ujutro i navecer srednjim-brzim tempom.

Nego, moj problem je taj nakon sta sam za samo 2 mjeseca disciplinom i izbacivanjem šećera,sveg junk-fooda i svakakvih sokova , bijeli kruh sam zamjenio crnim itd. Zapravo jako radikalnu promjenu sam napravio i jako puno smrsavio u 2-3 mjeseca.

Sad imam 17 godina,180 cm i 71 KG. Po meni je to dobra tezina i osjecam se dobro ( iako bi morao jos malo misice dobit ali za to imam plan ). Uglavnom osjecam se malaksalo odkad sam smrsavio i promjenio nacin prehrane, nisam vise "isti" nemam toliko energije, malo sam zivcaniji, stalno mislim o hrani i kad trebam jest da bude pravilni razmak, jedem jedino kad si "dopustim" i kad mislim da je za to vrijeme, isto tako nikakvu slasticu nisam pojeo vec pol godine.

Stvar je u tome da je u meni nekakav "strah" da ce se kile vratiti ako malo pojacam unos hrane, a kao dodatak prehrani uzimam jedino Supradyn vitamine. Mislim da je moj problem sada na psiholoskoj razini, jer isto nekad imam "faze" kad opet mislim da sam debel i tako.

Unaprijed hvala!

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

Prvo da ti se ispričam što ti tako dugo nitko nije odgovorio. Sorry
Prošlo je već dosta vremena od kada je pitanje pisano i ako i dalje imaš problema na psihološkoj razini (što si dobro zaključio) ne bi bilo loše da se obratiš svom liječniku koji će te poslati u najbliži centar koji se bavi problemima poremećaja u prehrani. Nije dobro biti debeo ali previše si mlad da bi ostatak života bio opterećen prehranom, kalorijama, imao faze a osim toga redukcijama koje navodiš možeš si ozbiljno narušiti zdravlje.
Kilaža koju navodiš je za tvoju visinu normalna, čak i malo manja od idealne, ne zaboravi.