Pretilost

Variranje težine

piskaralo

Poštovana,
naime imam probleme sa stolicom i variranjem težine. Imam 19god, visoka sam 1,64 i do prije tjedan dana imala sam 49,5 kg. Normalno jedem i u prehranu nastojim uključiti žitarice, voće, povrće, a i trudim se kretati. Čim se dogodi nešto stresno (ispiti i sl.) ne mogu ni ići na wc po 5-6 dana, a kilaža mi se naglo podigne za 2-3 kg. Tako sada imam 52,5 kg, a jedem jednako. Je li to normalno i što da napravim? Također, pijem dosta tekućine (otprilike 2l) i događa se isto pa odem 3 puta na wc. Osjećam se napuhnuto, a trbuh je narastao kao da sam trudna.

Unaprijed hvala!

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

Uz nereguliranu stolicu moguć je i porast odnosno oscilacije tjelesne težine iako je kod Vas to dosta izraženo. No ukoliko su vam opstipacije(zatvor) učestalije, ili ako se stalno napuhnuti ili imate naizmjence opstipacije i proljeve bilo bi dobro da se konzltirate sa specijalistom gastroenterologom.

Grga0101

Hvala