Pretilost

višak kilograma

ml22

trebala bih pomoć.naime visoka sam 160 i imam 62 kg.kako da u što kraćem vremenu skinem barem 15 kg??? moj problem je što ja obožavam jest pogotovo fine stvari i slatko.......a i plaši me pomisao danas sutra kada budem trudna diće to otić. i kada smršavim da mi se ne vrate te kile....unaprijed hvala

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

Zdravo mršavljenje ne podrazumijeva brz gubitak kilograma. Trebali bi promijeniti navike – manje količine slatkog i finih stvari i više aktivnosti uz gubitak 1-2 kg mjesečno. No s obzirom na Vašu visinu idealno bi bilo 56kg a ne 15kg manje!.
Uz promjene prehrambenih navika i tijekom trudnoće nećete dobiti na težini više od očekivanog i prihvatljivog. To bi bio put. O samom načinu prehrane možete pročitati i pod odgovorima na druga pitanja na ovom portalu.