Rak dojke

arimidex

Ljiljana

Imam 51 god. Operirala sam prije godinu dana desnu dojku
Dg. Ca mammae I. dex T2N1MO
St post SSMS cum reconstruct

PHD: CDI 3,7 cm, histoloski gradus II, uz neuroendokrinu diferencijaciju
SE: ER 60% PgR negativni Her-2/neu: negativan Aksila 2/10 Z.M. 1997.
Postoperativno primila 6 ciklusa kemoterapije prema FAC protokolu,
Postoperativna radioterapija rekonstruirane desne dojke i supraklavikularne jame desno
Nakon toga hormonska terapija Arimidex tbl 1mg 1x

Naredna kontrola početkom rujna.
Markeri:
prije operacije: CEA 3,0 ng/ml CA 15-3 23,9 U/ml --
nakon terapija CEA 2,89 ng/L CA 15-3 15,49 CA 125 18,27
kontr nakon
3,5 mj CEA 3,76 CA 15-3 17,53 CA 125 13,81

Promjene u markerima su primjetne a na kontrolama piše u granicama
normale.
Molim odgovor o mogućem tijeku bolesti, tj kakve su sanse da se metastaze pojave drugdje i u kom obimu, koje je minimalno razdoblje relativno normalnog života?
Hvala

Prim. mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Uz navedeno liječenje i pretpostavku da da ste inače dobrog zdravlja i Arimidex nastavite uzimati 5 godina, imate 54%-73% vjerojatnost da preživite 10 godina, odnosno 50%-70% vjerojatnost da se u 10 godina ne pojavi recidiv tumora. Te se vjerojatnosti ne odnose na pojavu drugog primarnog tumora.