Rak dojke

limfni čvor

nena

Na UZV pregledu dojki nađen mi je u lijevom pazuhu reaktivni limfni čvor, a u desnoj fibroadenom 7x10 mm. Ima li to kakve veze s rakom?

Prim. mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Nema veze s rakom. Fibroadenom je dobroćudni tumor koji se javlja u mlađih žena. Reaktivni limfni čvor je reakcija limfnog tkiva na kontakt s nekim infektivnim uzročnikom(bakterije, virusi).