Rak dojke

Limfonodi

Jasna

Imam 42 godine. Početkom 11 mjeseca urađen mi je UZV pregled dojki, sa slijedećim nalazom:
UZV u dojkama znaci diskretne f.c.m. U lijevoj dojci na 4 sata bliže mamili vizualizira se ovalna anehogena area promjera 12 mm koja odgovara cisti. U ostalom području lijeve i desne dojke fokalnih area se ne utvrdi. Regije limfne drenaže eho slobodne. Kontrola za 6-8 mjeseci.
Prije neki dan sam imala kontrolni UZV pregled sa slijedećim nalazom: Cista u l. dojci nešto veća 14 mm. U l. axili nekoliko sitnih nesignifikantnih limfonoda te se preporučuje FNAB pod kontrolom UZV.

Malo sam uznemirena zbog pronađenih limfonoda, pa sam htjela da pitam da li imam razloga za zabrinutost i koliko je pouzdana i tačna metoda punktiranja.

S poštovanjem,

Jasna

Prim. mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Ako liječnik traži dodatnu pretragu vjerojatno postoji neki razlog za to, ali o tome morate rzgovarati s njim. Citološka punkcija(FNAB) nije potpuno pouzdana jer često daje lažno negativne rezultate.

Jasna

Hvala na odgovoru.
Jasna