Rak dojke

Molim misljenje

Samo Mama86

Postovani, imam 31 god. Unazad dvije godine obavljam UZ dojki. Prvi nalaz: Dojke su glandularne. Obostrano, vise lijevo, u a axilama multipli limfondi sirokih hipoehogenih rubova, ocuvanih hilusa, izgleda reaktivnih limfonda. U lijevoj axili jedan mali ovalni limfonod 5mm je bez hilusa. Drugi nalazbig-smileojke su glandularne. Ne vidi se zarisnih promjena. U lijevoj axili jedan ovalni limfonod 6mm je bez hilusa. Savjetuje ae cit. Punkcija pod UZ. Jednom sam rodila, dojila. Moram napomenuti da mi je majka umrla od raka dojke u 47 god. U obitelji s majcine strane je bilo vise karcinoma drugih lokacija. Moram li se brinuti radi ovih nalaza? Hvala

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
zasad samo morate obaviti preporučenu punkciju a onda ćete znati kako dalje i ima li razloga za brigu.

Samo Mama86

Hvala Vam na odgovoru. Cekam punkciju... Moj doktor smatra da ne bu trbalo biti nista ozbiljno jer je nalaz vrlo slican onom od prosle godine, a na novom nalazu nema nikakvih promjena. Da je nesto ozbiljno u pitanju, vec bi se trebali vidjeti i drugi znakovi. Ispricavam se na upornosti, radi obiteljske amneze sam pod povecalom, a mene je naravni strah. Moze li limfni cvor uistinu biti uvecan sam od sebe(kontroliram se od prosle godine, a mozda je prisutan i od ranije ali nisam znala), narastao je 1mm u godini?

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
sve je to moguće, zato i trebate punkciju kako bismo znali više.
Samo hrabro