Rak dojke

Nodozne sjene - mamografija

I.B.40

Poštovana!
Imam 40 god. i prvi put sam napravila mamografiju.
Ovakav je bio nalaz:

Na učinjenoj mamografiji dojke su simetrične, urednog izgleda kože, potkožja i Cooperovih ligamenata. Dojke su miješanog tipa, izrazito gustog denznog parenhima prožetog FC promjenama.
Obostrano prosijavaju nodozne sjene veličine do 15 mm.
Aksile slobodne.

Zanima me na što ukazuju ove nodozne sjene?
Hvala!

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
sam naziv nodozne sjene samo govori da se radi o promjenama oblika čvorova, radiolog se ne izjašnjava o čemu je riječ tako da ćete morati tražiti pojašnjenje od radiologa te liječnika koji Vas je uputio na pretragu o daljnjem postupku. Standard je da se uz nalaz mamografije priloži i BIRADS klasifikacija nalaza iz koje se može očitati što treba dalje činiti