Rak dojke

Postoperativne terapijske mogućnosti

Tress

Poštovana doktorice,

sredinom kolovoza mojoj majci (60 god.) je učinjena mastektomija desne dojke s disekcijom desne aksile.
U stadiju je čekanja na plan liječenja.

Molim vas za mišljenje, ukoliko je to moguće, o mogućoj ili preporučenoj postoperativnoj terapiji na temelju dijagnoze i patohistološkog nalaza:

Ca mammae I. dex. multifoc.
St. post core biop.
PHD: carcinoma inv. mammae (NST, luminal B, HER-2 poz.)
ER: 95% PR: 60% HER-2: 2+ (SISH poz.) Ki-67: 23,4%

Op/ Ablatio mammae I. dex. cum diss. axillae
PHD/ Carcinoma multifocale inv. mammae (NST, gradus II, HER-2 poz.)
Carcinoma metast. lymph. axillae III/XIV
pT1 3cm; pT2 2cm;
T2N1aM0

Srdačan pozdrav!

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
kod bolesnice će vjerojatno uslijediti kemoterapija, terapija trastuzumabom, zračenje i hormonska terapija- to bi bilo prema patohistološkom nalazu i informacijama o biologiji tumora. Međutim, konačnu odluku će donijeti onkolog nakon detaljnog uvida u medicinsku dokumentaciju te pregleda bolesnice.