Rak pluća

konsol.lezija

mirtamirta

Molim Vas odgovor na pitanje što znači k onsolidaciska lezija dužine 50mm, lijevo pluć.krilo, dolje, da li se iz tog izraza krije informacija da je riječ o tumoru? Toje nalaz CT pluća pa Vas molim pomoć dok iščekujem pregled!

Nabil Chalfe , dr. med.

Izraz "konsolidacijska lezija" je termin koji koriste radiolozi za patološku sjenu na radiološkoj snimci pluća. Ovakav nalaz zahtijeva svakako obradu kod nadležnog pulmologa koji će vas uputiti na daljnije pretrage (CT, bronhoskopija i dr) koje će otkriti narav opisane sjene a prema tome i način liječenja.