Rak pluća

MOGUĆ RAK PLUĆA

andyana

PIŠEM U IME SVOG OCA KOJI JE NEDAVNO PRIMLJEN U BOLNICU SA SIMPTOMIMA: TEŠKO DISANJE,GUBIT APETITA,GUBITAK TJELESNE TEŽINE...RADIO JE SVE PRETRAGE,IZVADILI SU MU DO SADA OKO 3 LITRE VODE IZ PLUĆA(POSLANA NA DODATNU ANALIZU). PROBLEM JE U TOME ŠTA SU SVI NALAZI UREDNI: BRONHOSKOPIJA, CT, KRVNA SLIKA,A IPAK JE DANAS ZAPOČETA KEMOTERAPIJA. NAIME,DOKTOR TVRDI DA NISU NIŠTA NAŠLI NA PLUĆIMA ALI DA SU SE ON I KOLEGE SLOŽILI DA SE VJEROJATNO RADI O TUMORU KOJI JE TEK U POČETKU!!!! ZANIMA ME DA LI JE TO MOGUĆE,ON SE BOLJE OSIJEĆA,VRATI MU SE APETIT KADA MU IZVADE TU VODU,KAŽE DA JE KEMOTERAPIJU SUPER PODNIO,UOPĆEJE NIJE NI OSIJETIO.NE ZNAMO ŠTO MISLITI O SVEMU TOME,MOLIM VAS DA NAS SAVJETUJETE!!!! HVALA

Nabil Chalfe , dr. med.

Vašem ocu se nakuplja tekućina oko pluća. Najčešći uzroci ovakvog stanja su popuštanje srca, presadnice zločudnog tumora pluća ili drugog organa na poplućnici, mezoteliom poplućnice , popuštanje srca, tuberkulozna upala poplućnice i još mnoga druga stanja. Pretrage koje ste naveli mogu otkriti uzrok bolesti ali i ne moraju te tada treba učiniti još tzv biopsiju pleure i u konačnosti torakoskopiju. Torakoskopija gotovo uvijek postavlja točnu dijagnozu. Nije uobičajno započeti kemoterapiju bez postavljanja točne dijagnoze. Predlažem da ponovno provjerite kod nadležnog liječnika podatke koje ste naveli te ukoliko su točno zatražite drugo mišljenje