Estetska kirurgija

Asimetrija nakon operacije

lejica

Poštovani, prije tjedan dana sam napravila operaciju redukciju dojki. Danas sam prvi put vidjela dojke nakon operacije i neugodno sam se iznenadila. Naime, dojke su mi asimetrične i nisu mi smanjenje nego samo preoblikovane. Jedna dojka mi je okrugla dok druga malo "visi". Asimetrične su i u području bradavica. Jedna je visočije od druge. Budući da sam zabrinuta molila bi Vas da mi rečete je li to normalno i hoće li se s vremenom stanje promijeniti. Od jučer nosim i kompresijski grudnjak. Šavovi mi još nisu skinuti, skidaju se za tjedan dana. Dakle dva tjedna od operacije. Unaprijed hvala na odgovoru.. Lejica iz Dubrovnika

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, kao prvo bih rekao da je redukcija dojki tehnički prilično zahtjevna operacije te o iskustvu , preoperativnom mjerenju i crtežu te sposobnosti vizualizacije kirurga ovisi puno toga. U svakom slučaju, lagana asimetrija između dvije dojke može biti prisutna nakon ove operacije, a treba reći da određeni, mali stupanj asimetrije može i trajno ostati. Naravno, što je manja asimterija time je rezultat bolji. U svakom slučaju, ovako rano nakon operacije grudi su još prilično natečene, što može trajati i do nekoliko mjeseci.