Estetska kirurgija

Presađivanje kose?

emilica

Poštovani,

Moj otac koji ima 51 godinu ima jako visoke zaliske i razmišlja o zahvatu presađivanja kose. Možete li mi reći koliko dana nakon zahvata se može vratiti normalnim aktivnostima i da li će baš biti očito da se podvrgnuo transplantaciji (diskrecija mu je zbog prirode posla koji obavlja, tj. menadžerske funkcije, jako bitna), da li će biti podljeva i da li su te presađene folikule jako vidljive, te postoji li idealno godišnje doba za taj zahvat ili se može raditi tokom cijele godine? Takođe me zanima koja je najnovija metoda tog zahvata, ukoliko ih ima više i znate li slučajno koja je najbolja klinika u Minhenu ili okolici za izvođenje tog postupka (napominjem da cijena nije ograničavajući faktor)?

Hvala unaprijed,

Ema

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, ovim se zahvatom konkretno ne bavimo, pa bi bilo najbolje da se u vezi dodatnih detalja informirate kod neke od klinika koje se ovim problemom bave rutinski i svakodnevno.