Estetska kirurgija

deformacija kvadricepsa

shatzi

Poštovani,
prije otprilike 2 mjeseca pojavila su mi se vodoravna, simetricna udubljenja na oba kvadricepsa. udubljenja su otprilike 1,5 do 2 cm duboka i jako se vide. izgleda kao da mi je misic na tom mjestu pukao po pola. kako sam bila na uzv koji nije pokazao nikakvo oboljenje misica i ortoped je ustvrdio da nije doslo da rupture misica ja i dalje ne znam kako je do toga doslo. nisam imala nikakvih udaraca niti bolova u nogama, to se pojavilo samo od sebe.otrpilke mjesec dana prije toga prestala sam piti kontacepcijske pilule i pocela vjezbati na orbitreku (ne znam da li to ima kakve veze s tim) sada mi ortoped savjetuje da posjetim plasticnog kirurga.
pošto me ovo zbilja jako brine i estetski jako ruzno izgleda ja vas molim za savjet!
unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Dinko Tončić, dr. med.

poštovana, ovim putem je na vaše pitanje teško dati bilo kakav vjerodostojan odgovor, jer simptomi koje navodite nisu karakteristični za neki konkretan poremećaj ili bolest. Najvjerovatnije se radi o tzv. lipodistrofiji odnosno atrofiji kože odnosno potkožnog tkiva na tom mjestu. Sam poremećaj nebi trebao imati nikakve veze sa vježbama na orbitreku, a prije svega bismo preporučili pregled i mišljenje dermatologa, zatim da se još koji mjesec pričeka kako bi se ustanovilo da li se radi o definitivnom stanju te nakon toga preporučamo popuniti nastaliu udubinu pomoću vlastitog masnog tkiva.