Estetska kirurgija

duple bradavice

mama 25

moja curica 3mj. se rodila s duplim bradavicana.ispod pravih nalaze se druge samo na površini kože.dali ste se kada susreli s takvim slučajem?kada i kako bi se to moglo odstraniti?

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, ovakva pojava nije nepoznata niti tako rijetka, pa tako govorimo o trećoj ili , kao u slučaju Vaše kćeri, o četvrtoj bradavici . Nije u pitanju ništa ozbiljno, a preporučio bih da se obavi korektivni zahvat odstranjivanja bradavica tijekom predškolske dobi, u petoj ili šestoj godini, kada dijete bude nešto zrelije i veće, a da se problem opet riješi prije polaska u školu.

hany

imam 20 godina i ja također imam problem s tim. malo sam guglala i saznala da se takva pojava zove polythelia. ja imam samo jednu ''viška'' i nije mi baš lako živjeti s njom.. pa vas molim za pomoć. da li bi mi ukratko mogli objasniti cijeli postupak uklanjanja, proces oporavka, da li ostaju oziljci i kakvi? naravno bila bih vam zahvalna kad bi ste mi dali sto vise informacija i, naravno, okvirnu cijenu??!

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, prekobrojnu bradavicu je potrebno jednostavno izrezati te ranu sašiti po principima estetske kirurgije, kako bi ožiljak bio što manji. Veličina ožiljka ovisi i o veličini same bradavice, koja je obično znatno manja od one prave. Cijeli postupak može potrajati oko pola sata , a šavi se odstranjuju nakon tjedan dana od operacije. Cijenu zahvata bismo ipak morali odrediti prilikom preoperativnog pregleda, kada bismo mogli točno predvidjeti opseg zahvata.

ldrago

Poštovani, naišla sam ovdje na ovu temu, o kojoj je dosta teško naći korisne informacije, pa bi Vam bila zahvalna kad bi mi odgovorili.
Također imam 20 godina, i problem s poli..necim happy dakle imam nešto kao treću bradavicu, i doista sam imam jake komplekse zbog toga.
Mama mi je rekla da sam se rodila s tim, i da je to nekakva žlijezda koja je ostala tako natečena i da je nije bilo potrebno uklanjat.
Ali eto meni je iz estetskih razloga počela jako smetati već u ranom pubertetu. Zanimalo bi me na koji način se to moze ukloniti, koliko je opasno, i slično.
Unaprijed hvala!
Lijepi pozdrav!

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, s obzirom da nam je na ovaj način ipak relativno problematično postavljati konkretne dijagnoze i donositi definitivna mišljenja, molio bih Vas da nas posjetite na pregledu i konzultacijama u našoj poliklinici, kako bismo točno ustanovili o čemu se radi .