Estetska kirurgija

Rinoplastika-operativni karton

neda82

Poštovani!
Nakon manje nezgode odlučila sam se za operaciju nosa, koja je bila funkcionalna i estetska, kod privatnika.
Ukratko, nisam zadovoljna rezultatom i vjerojatno ću tražiti drugo mišljenje o reoperaciji.
Međutim, čula sam da mnogi kirurzi zahtijevaju operativni karton primarne rinoplastike, tj. da ga je poželjno imati.
Mogu li tražiti taj karton od svog operatera (budući da je prošlo 2 godine od operacije) i jesu li kirurzi dužni imati i dati operativni karton pacijentu na njihov zahtjev?
Hvala

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, Vaš zdravstveni karton nije nužan za procjenu aktualne situacije u vezi Vašeg nosa i liječnik Vam ga nije dužan izdati , no na Vaše traženje morao bi Vam izdati povijest bolesti odnosno otupsno pismo. Kod procjene onoga što je napravljeno tijekom prve operacije osim otpusnog pisma i povijesti bolesti mnogo bi pomogle i fotografije Vašeg nosa prije operacije, a za procjenu aktualne situacije bio bi potreban pregled kirurga koji se primarno bavi problematikom nosa.