Estetska kirurgija

Ganglion

whysoserious

Poštovani,

prije nekih mjesec dana mi je izrasla kvržica na području lijevog ručnog zgloba. Istraživala sam i došla do zaključka da se najvjerojatnije radi o ganglionu. Iako još nisam bila kod doktora, sve upućuje da se radi baš o tome. Zanima me dal ima razloga za brigu i dal je hitno otići kod doktora na pregled. Ta kvržica zaboli pri bržim pokretima šake i zgloba, a ponekad osjećam i trnjenje ruke. Svakim danom se mačice povećava, pa me zanima dal imam ozbiljnijeg razloga za brigu.

Hvala unaprijed happy

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, ganglion je benigni, cistični tumor koji se najčešće javlja u području šake . Obično je oštro ograničen, u kontaktu su sa zglobnom kapsulom ili tetivnom ovojnicom. Ganglioni su ispunjeni želatinoznim sadržajem. Nekirurški se mogu tretirati punktiranjem , a kirurška terapija je potrebna u slučaju da je nekirurški pristup bezuspješan.