Estetska kirurgija

Uklanjanje poveceg madeza - sredina obraza

TheMAKI

Postovanje i dobar dan!

Isto pitanje postavio sam i u sekciji estetsko-korektivna dermatologija jucer i jos nisan dobio odgovor, no evo postavio sam pitanje i u srodnu sekciju koja je mozda vise vezana za moj problem: moguci oziljak kod operacije madeza.

Ja naime imam madez tocno na sredini desnog obraza. On je promjera cca. 1 cm, koji milimetar vise ili manje.

Imam tek 12 godina i zelio bih ga se rijesiti kako zbog estetskih problema (meni on naime jako smeta; iz njega pocinju rasti dlacice) tako i zbog brijanja za nekoliko godina te sunca ljeti.

Moji roditelji su zvali nekog dermatologa ili estetskog kirurga, ne znam tocno. Mi smo rekli moj problem, a doticni lijecnik je rekao da ja zbog velike prokrvljenosti lica nisam u mogucnosti operirati taj madez do najmanje 15. godine jer bi mi u protivnom ostao veliki oziljak.

Mene zanima postoji li neka estetska/dermatoloska/plasticna metoda da je izvediva na meni, a da ukloni taj madez bez velikih posljedica?

Hvala!

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovani, kao prvo isprika za malo kašnjenje sa odgovorom . Madež koji spominješ se može uz manji ožiljak, koristeći metode estetske kirurgije odstraniti klasičnim kirurškim putem te poslati na PHD analizu, a može se nakon dermoskopskog pregleda, ukoliko nije sumnjiv, odstraniti radiofrekvencijskom metodom, bez ožiljka . Ukoliko si zainteresiran za uklanjanje madeža i dogovor oko detalja zahvata možeš nam se javiti putem kontakta na www.toncic.net

TheMAKI

Postovani,

mozete li mi bolje objasniti metodu radiokirurgije jer je moj madez izbocen, tj. ne stoji skroz ravno sa licem, i sumnjam da ima dubok korijen, stoga mi nije razumljiva ta metoda. Također bi Vas želio pitati koliko je dobno ograničenje za radiofrenkventno uklanjanje madeza?

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovani, ponovno mala isprika radi kašnjenja odgovora s kojim ovaj puta vjerojatno nećeš biti u potpunosti zadovoljan. Naime, ovim putem možemo davati samo odgovore koji imaju informativni i orijentacijski karakter, a za konkretan i individualan pristup bi ipak trebalo madež pregledati klinički ! Ukoliko se odlučiš za ovaj korak, možeš mi se slobodno javiti na kontakt koji sam ostavio u prethodnom odgovoru ! Pozdrav !