Estetska kirurgija

Ginekomastija

AHMO

Pozdrav doktore,

Prije nekoliko dana sam isao kod doktora u vezi upale pluca, i dao mi je neke lijekove koji su mi pomogli, ali mi je skrenuo paznju da imam ginekomastiju.. Citao sam dosta o tome, i znam da povecane grudi imam od 11-12 godine.. sada cu evo da navrsim 15. godinu. Mislim da je to poprilicno dugo. Interesuje me da li bi trebao jos da cekam da vidim hoce li se smiriti ili ce se grudi i dalje povecavati ?

Hvala happy

Dinko Tončić, dr. med.

Ginekomastija je pojava koja se često javlja tijekom puberteta , koja se ne povlači sama od sebe već se riješava kirurškim zahvatom.
Naša preporuka je da se problem ginekomastije kirurški riješi po navršenoj punoljetnosti, a prije zahvata bi trebalo obaviti i endokrinološku obradu .