Estetska kirurgija

hijaluronska kiselina

kjara

Postovani,
zanima me da li mogu posle matridexa, a proslo je godinu dana od ubrizgavanja, sada da ponovim ubrizgavanje ali sa restilanom.Hvala

Dinko Tončić, dr. med.

Postovana, oba proizvoda se baziraju na hijaluronskoj kiselini tako da nebi trebalo biti problema pri aplikaciji Restylana.

kjara

Hvala na odgovoru.naime ja Vam nisam pojasnila problem koji imam, pa cu pokusati koliko toliko da budem jasna
Naime pre godinu i mesec sam u nazolabijalne bore i gornju usnu ubrizgala ukupno 2ml matridex-a (hijaluron+dextran).Za to vreme usna mi je tri puta oticala (mada je tome prethodila bolest i pad imuniteta), 2 puta sam samo mazala pantenolom a treci put sam uzimala antibiotik.Otok je trajao 2-3 dana i povukao se.Hirurg kod kog sam radila kaze da je moguce da sam alergicna na hijaluron, da ovo nije infekcija, ali da bi trebalo pitati alergologa, jer nisu imali takve slucajeve.Napominjem da sam od ove godine ustanovila da sam alergicna i na ujed meduze i uzimala sam medrol i elokon.E sad posto je preparata prilicno nestalo, ja bih htela ponovo da ga ubrizgam u nazolabijalne bore (ali ne matridex, vec restilan) ali naravno ne i u usne koje su osetljivije tkivo.Moje pitanje je da li bih to smela da uradim, kakvo je Vase misljenje, jer sa ovim podrucjem nisam imala problem, a usne su mi i nakon intervencije jako otekle.Unapred hvala na odgovoru