Estetska kirurgija

odnos korekcija nosa i laserska operacija

Realeptir

Postovani,
Prije godinu dana sam bila na laserskoj operaciji vida. Sada sam planirala ici na estetsku korekciju nosa. Je li mi taj zahvat moze ostetiti vid? I opcenito bih vas zamolila da mi date informacija o korekciji nosa. Koliko dugo traje oporavak, da li je bolno, je li istina da se na promjenu vremena osjeti bol u nosu...
Unaprijed zahvalna

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, estetska korekcija nosa nikako ne utječe na vid ili na rezultate prethodno obavljene korekcije vida. Korekcija nosa je po svom opsegu i oporavku manji kirurški zahvat, iako ne manje zahtjevan sa tehničkog aspekta. Sam zahvat je bezbolan te se izvodi u lokalno potenciranoj ili općoj anesteziji, a oporavak traje tjedan dana. Nosni tamponi se odstranjuju treći dan nakon operacije, a kalup sa nosa nakon tjedan dana. Nakon tjedan dana se pacijenti mogu u potpunosti posvetiti svojim privatnim i poslovnim obvezama. U razdoblju nakon operacije nema bolova.