Estetska kirurgija

Smanjenje listova

anna26

Poštovani,

molila bih Vas informaciju u vezi estetske kirurgije. Nekako sam sigurna da će Vam moje pitanje biti smiješno jer nisam uspjela nigdje naći odgovor pa sumnjam da je izvedivo. Ali evo da probam: zanima me da li je ikako moguće napraviti smanjenje listova nogu? Normalne sam debljine i izgledam prosječno, osim tih listova koji kao da su sa nekih drugih nogu, jednostavno nisu proporcionalni sa mojim tijelom. Kako su prejaki, uvijek sam u hlačama i ne nosim suknje iako bih voljela a ljeti me baš stid tih nogometaških listova koje imam još otkad sam bila dijete - imaju jednaku širinu kao i dio noge od koljena do bedra. Opet ponavljam, možda se čini smiješno ali strašno me zanima da li se išta može napraviti po tom pitanju - liposukcija mi nije logična jer koliko znam na tom mjestu je mišić, nekakva dijeta također nije u pitanju jer kad sam zbog jedne bolesti bila strašno smršavjela, listovi su bili tu? Da li se ikako mogu smanjiti?

Unaprijed vam hvalahappy

Anna

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, osim liposukcije nema drugih metoda za smanivanje listova. U određenim slučajevima se liposukcijom može reducirati obujam listova te se oni mogu i u određenoj mjeri oblikovati, no na pregledu bi se trebala ustanoviti konkretna situacija .