Estetska kirurgija

operacija & tablete

kris6tina

Zanima me je li prije operacije važno naglasiti da uzimam kontracepcijske tablete.
Inače nemam nikakvih problema s lokalnom anestezijom, operirala sam nokat na taj način, a i u par navrata primila lokalnu prilikom popravka zuba. nemam problema s zgrušavanjem krvi..
Radi se o operaciji odstojeće uške.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, u svakom slučaju je u preoperativnoj anamnezi potrebno napomenuti koje lijekove ili sredstva uzimate, a to se odnosi i na peroralnu kontracepciju, bez obzira što ona prilikom manjeg zahvata u lokalnoj anesteziji neće bitno povećati rizik od operacijskih i postoperacijskih komplikacija.