Estetska kirurgija

rekonstrukcija dojke

nenada

zanima me koliko je vremena potrebno da prodje nakon radikalne mastektomije zbog lobularnog karcinoma dojke da bi se dojka rekonstruisala ??? Konkretno, ja bih htela to uraditi brzo ( proslo je 2 meseca od operacije i odredjena je terapija Nolvadexom uz predlog hirurske kastracije)
Hvala unapred.

Dinko Tončić, dr. med.

Zahvaljujem na upitu te bih preporučio da se u vezi eventualne rekonstrukcije dojke konzultirate sa Vašim kirurgom koji je izveo mastektomiju te je kao najkompetentniji uključen u čitav proces Vašeg liječenja i rehabilitacije. Ukoliko se on ne bavi rekonstrukcijom dojke nakon mastektomije, sigurno će Vas znati uputiti na kirurge koji se time rutinski bave.