Estetska kirurgija

silikonski impantati u grudima

vedrana28

Molila bih Vas da mi odgovorite- postoje li silikonski implantati koji mogu stojati u grudima cijeli život ili se svi nakon 10- 20 godina moraju mijenjati?

Zahvaljujem na odgovoru!

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana Vedrana ! Kao prvo bih Vam zahvalio na vrlo dobrom pitanju. Fama da su silikonski implantati doživotni je ipak samo fama! Ona se često čuje baš iz medicinskih krugova kako bi se pacijenti lakše odlučili na operaciju. Ovom prilikom bih posebno naglasio da ne postoje takvi silikonski implantati koji bi nakon ugradnje u tijelo bili doživotni te se, ovisno o reakciji organizma, preporučuje zamjena implantata nakon najviše desetak do dvanaest godina. Niti jedan proizvođač silikonskih implantata niti liječnik koji ih implantira ne mogu garantirati njihovu doživotnu trajnost nakon ugradnje u organizam.