Estetska kirurgija

stidne usne

luckasta

Poštovani, imam problem taj što mi stidne usne strše izvan vanjskih i smetaju mi pri nošenju traperica, kupaćih itd.
moj ginekolog mi je rekao da postoji samo mogućnost stavljanja plastike , međutim jedan inozeman ginekolog mi je rekao da se mogu zategnuti ili samo skratiti. zanima me vaše mišljenje što da učinim jer na spomen plastike se ježim i ne znam kako bi uopće bilo kakva operacija tu utjecala na posljedice , bojim se kako ću kasnije održavati spolne odnose, roditi, mokriti itd. molim vas da mi odgovorite što da učinim

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, kada se kaže plastika tu se ne misli na "plastiku" kao tvar odnosno na nekakav plastični umetak već se misli na plastičnu operaciju , odnosno na ono što je drugi liječnik nazvao "zatezanjem". U jednom i drugom slučaju se radi o identičnom postupku prilikom kojega se izrezuje višak kože malih usana koji Vas smeta. Rana koja ostane se sašije prema principima estetske i plastične kirurgije, tako da nakon operacije ostaje jedva vidljiv ožiljak. Radi se o jednostavnijem kirurškom zahvatu koji u okviru naše poliklinike izvodimo u tzv. lokalno potenciranoj anesteziji, a oporavak je brz i traje oko desetak dana. Ova operacija je vrlo sigurna uz minimalni rizik od eventualnih komplikacija i negativnih posljedica. Nema nikakvih utjecaja na buduću trudnoću ili na spolni život. Drugih načina da se adekvatno riješi problem kojeg spominjete nema.