Estetska kirurgija

ukočena usna

monkas

poštovani. prije mjesec dana sam imala operaciju nosa.od tada mi je usna ukočena i natečena a posebno dio iznad usne.zanima me kada će se to smiriti i kada ću imati svoj stari osmjeh? unaprjed hvala

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, nakon svake operacije, pa tako i nakon operacije nosa postoji određeni period oporavka . Za to razdoblje su uobičajene pojave otekline, promjene osjeta, modrice itd. Riječ je o normalnim reakcijama organizma na operacijsku traumu te nebi trebale biti trajnog karaktera. No, ipak, ovakve pojave mogu trajati od nekoliko mjeseci pa i do godinu dana.