Estetsko-korektivna dermatologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

strije poslije trudnoće

jennfy

Imam 24 godine. Rodila sam prije 3 mjeseca. I naime strije su mi se pojavile pred sami kraj trudnoće. U trudnoći sam dobila 20 kg. Imam dosta vidljive strije na unutarnjoj strani bedara i listova. Sad za sada su ljubičasto-plave. Pa me zanima da li mi možete preporučiti neku kremu ili losion da ih mažem. Znam da se neće u potpunosti povući ali da ih barem malo smanjim. Do sada sam mazala Vitaminom E u obliku ulja. Hvala na odgovoru...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema neke posebne kreme koju bih Vam preporučio za mazanje strija. Strije će Vam ostati, ali dobro je da će s vremenom ljubičasto-plava boja preći u boju kože, te će biti manje vidljive.