Hematologija

slabokrvnost

dolores

Poštovani,
Mene zanima što može uzrokovati slabokrvnost? Imam 36 godina i uvijek mi ja željezo po nalazu krvi bilo između 17-21. Nedavno sam napravila nalaz krvi jer sam se malo lošije osjećala i nalaz željeza je samo 8 um/l (nor.10.7-26.9).?
Hvala na odgovoru!

Dr Ivo Radman

Anemija iu žena većinom je posljedica češćih, obilnijih /ili dugotrajnih menstruacija. U tim slučajevima treba uzimati preparate željeza kroz duže vrijeme o čemu se možete posavjetovati sa svojim liječnikom.