Nefrologija

amela

adsere

Da li je moguce da kod HYPOPLASIO RENIS L.SIN.,sfunkcijom od 18%KLIRINS KREATININA normalan? (funkcija desnog bubrega 82%,ostali biohemijski nalazi uredni,RR 150/110),Dob 24g.
Unaprijed zahvalna.

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovani,
Hipoplazija lijevog bubrega s očuvanih 18% glomerularne filtracije, uz arterijsku sistoličko-dijastoličku hipertenziju (RR 150/110 mmHg) u dobi od 24 godine nisu nipošto normalni nalazi. Obiteljski liječnik trebao bi Vas uputiti (što prije to bolje) na detaljnu nefrološku obradu zbog bolesti bubrega i možebitno posljedične arterijske hipertenzije.
S poštovanjem, prof.dr.sc. Petar Kes