Nefrologija

bolesna jetra kod bubrežnih bolesnika

andrea

Poštovani,

mama mi je bubrežni bolesnik na i ide na dijalizu 3 godine.
Zadnji nalazi na kontroli jetre pokazali su slijedeće rezultate:
Urea: 24,1 mmol/l
Kreatinin: 625 mmol/l
Albumin: 34 g/l
Ukupni proteini: 70 g/l
Kolesterol: 4,83 mmol/l
Kalcij: 1,78 mmol/l
Fosfor; 2,00 mmol/l
Feritin 1722 ng/ml
Trigliceridi 0,90 mmol/l
gama GT: 651 U/L
AST: 68 U/L
Alkalna fosfataza: 857 U/L
Glukoza: 3,7 mmol/l
Acidum uricum: 337 umol/l
ALT: 52 U/l
Natrij: 136 mmol/l
Kalij: 6,0 mmol/l
Kloridi:98 mmol/l

WBC 8,0
RBC - 2,95
HGB - 96
HCT - 0,295
MCV + 100,00
MCH + 32,5
MCHC 325
PLT 345

Molim vas da mi odgovorite da li je moguće liječenje jetre i ako je na koji način? Može li se sa ovakvim nalazima izvršiti transplatacija bubrega?

Unaprijed hvala!

prof. dr. Petar Kes

Upit:jetra i transplantacija bubrega
Poštovana,
molim Vas da navedete gospođinu dob i biljege za hepatitis B/C.
S poštovanjem,
Prof.dr.Petar Kes

Andrea

Poštovani dr. Kes
vezano za vaš upit šaljem vam odgovor.
Mama mi ima 52 godine a biljezi su slijedeći:
HBs-Ag = neg
anti HBs =poz 8 ij/l ; ići će na docjepljivanje
anti HBc (G) = neg
anti HBc (M) = neg
HBe-Ag = neg
anti HBe = neg
anti HCV = neg
anti HIV1,2 = neg
Nadam se da će vam ovi podaci biti dovoljni, no htjela bi vam postaviti još jedno pitanje.
Da li mi možete reći nešto u vezi sa svrabom po cijelom tijelu koji se javlja nakon svake dijalize? Da li je tome razlog alergija ne neke supstance u dijalizatoru ili nešto sasvim drugo, i kako to riješiti? Napominjem da kreme više ne pomažu, a ponekad je toliko jak da se mama počinje gušiti. Išla je na alergo test i nije alergična ni na što.
Unaprijed se zahvaljujem,

Andrea